0,00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana SayfaBlogOyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyun bilgisayarı satın almak pek çok oyun severin hayalidir. Ancak bilgisayarı satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği en önemli soru işaretlerinden bir tanesidir. Siz de bu konuda kendinizden çok emin değilseniz hazırladığımız rehberi incelemelisiniz.

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşte oyun bilgisayarları ile alakalı mutlaka dikkat etmeniz gereken detaylar!

Ekran Kartı Seçimi

Oyun performansını etkileyen ve bilgisayarın kalitesinde büyük rol oynayan bir husus da ekran kartıdır. İster dizüstü ister masaüstü bilgisayar satın alın ekran kartının yüksek performans sağlamasına odaklanın!

Bellek miktarı çok yüksek olan ve ideal kare hızını sunan ekran kartları sayesinde kaliteli sonuçlar elde etmeniz muhtemel olacaktır. Oyunun bütün grafiklerini maksimum kalitede yakalamak istediğinizde ekran kartınızın özelliklerini titizlikle seçmeniz gerekecek. O halde oynamak istediğiniz oyunları, bütçenizi ve satın almak istediğiniz kartı değerlendirerek bir seçim yapın!

 

Yüksek Performanslı İşlemci

Oyun bilgisayarı satın alırken işlemci seçmek oldukça titiz süreçlere işaret eder. Bu nedenle de oyundan tam anlamıyla keyif almak adına çok çekirdeği olan ve frekans değerleri yüksek bir işlemci seçmelisiniz. Bu sayede hem bilgisayarınızın zorlanması söz konusu olmaz hem de oyun konusunda ideal sonuçlar elde edebilirsiniz.

Intel ya da AMD gibi çok tercih edilen işlemci markalarını seçebilirsiniz. Seçim yaparken hem beklentilerinizi hem de bütçenizi planlayarak en ideal çözümlerden fayda elde etmeniz mümkün! O halde bilgisayarın en önemli parçalarından biri olan işlemciyi seçerken titizliği elden bırakmamanızı öneriyoruz.

SSD Bellek

Bilgisayarın depolama alanı eğer bir oyun bilgisayarı satın alınacaksa oldukça değerlidir. Çünkü depolama hem daha fazla oyun hem de daha yüksek performans anlamına gelir. Bu nedenle de SSD konusunda yüksek değerlere sahip bir depolama alanına sahip bilgisayarlar arasından seçim yapmalısınız.

Ön yükleme süresinin yanı sıra oyun içi yükleme süresi konusunda da fark yaratan bu seçenekle kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu noktada 2 TB HDD’ye sahip bir bilgisayar için 256 GB SSD Bellek ile yüksek performans yakalamak muhtemel olacaktır. Tabii daha yüksek değerlerde belleğin daha iyi sonuçlar anlamına geleceği de unutulmamalıdır.

Termal Denge

Oyun bilgisayarı satın alırken pek çok bireyin dış görüntüye önem verdiği bilinmektedir. Ancak dış görünüş kadar iç kısımdaki kusursuzluk da oldukça önemlidir. Tam da bu noktada dikkat çeken termal denge bilgisayar performansının arzu edilen seviyeye ulaşmasını sağlar. Böylelikle bilgisayarınızın ısınma sorunu olmaz ve ihtiyaca uygun bir çözüm elde etmek muhtemel olur.

Ekran Özellikleri

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayar alıyor olsanız da ekranın beklentilerinize cevap verecek boyutlarda olması gerekir. Çünkü oyun bilgisayarı aldığınızda küçük bir ekran oyundan performans almanızdan öte keyifli bir deneyim sunmaz. Bu nedenle de ekran özellikleriyle alakalı doğru bir seçim yapmanın kusursuz bir bilgisayara ulaşmayı kolaylaştıracağını bilmelisiniz.

Ses Sistemi

Oyun bilgisayarları konusunda ses sisteminin de çok özel bir yere sahip olduğunu ifade etmek gerekir. Çünkü ses sistemi, oyun içi sesleri almanızı sağlarken oyunu adeta yaşamanızı da sağlar. Bu nedenle de benim sesle işim yok diyerek bu önemli konuda hata yapmamalısınız. Ses sisteminin oyun bilgisayarı için çok değerli olduğunu bilerek hareket etmeli ve seçtiğiniz bilgisayarın tüm yönleriyle başarılı olmasına kapı aralamalısınız.

Bilgisayarınızın Performansını Artıracak İpuçları

Son Yazılar

Nvidia vs AMD : Bir Sonraki Grafik Kartınız Hangisi Olmalı?

Nvidia vs AMD : Bir Sonraki Grafik Kartınız Hangisi Olmalı? AMD ve Nvidia günümüzde sık sık tercih edilen iki öneli grafik kartıdır. Bu noktada...

Bilgisayarınıza En Uygun SSD Nasıl Seçersiniz?

Günümüzde Hard Disklerin döneminin kapanması ile birlikte SSD'ler çok daha ön plana çıkmıştır. Solid State Drive olarak bilinen bu diskler çok daha iyi bir...

Bilgisayarınızın Performansını Artıracak İpuçları

Bilgisayarınızın Performansını Artıracak İpuçları. Bilgisayarlar ilk aldığınızda adeta bir canavar gibi çalışır. Ancak kullanmaya başladıkça yavaşlama, ısınma, kasma gibi problemler meydana gelebilir. Söz konusu...

Ürünlerimiz

Sohbet başlatın!
1
💬 Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba

https://www.hepsilaptop.com/oyun-bilgisayari-dikkat-edilmesi

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cihaz hakkında bilgi verebilir misiniz?